top of page

2.Yılında TKO İstatistikleri

Tavşanlı Karate Okulu Spor Kulübü, hem yönetim işleyişi olarak hem de eğitim stratejisi olarak Karate-Do sanatının içerisinde yer alan KAİZEN ilkesine bağlı olarak ilerlemektedir. Kaizen ilkesi, sürekli ilerleme ve gelişme demektir. Sürekli ilerleme ve gelişmenin ilk koşulu da analiz etmek, durumu tanımlamak, geçmişten ders almak ve sonrasında diğer adımı planlamaktan geçer.


Kulübümüzün sürekli ilerleme ve gelişme ilkesi doğrultusunda 2.yılındaki durumunu sizlerle paylaşıyoruz. Bu bilgiler ayrıca dosya olarak da "İstatistikler" bölümünde yer almaktadır.


*** Önemli Not: 2019 yılı 26 Eylül 2019 tarihine kadar olan süreyi ifade eder. ***


Öğrenci Sayımızdaki Değişim


Kulübümüzde eğitim almak üzere dahil olan öğrenci sayımızda geçen yıla oranla %40 artış gerçekleşmiştir. Kulübümüz, öncelikle ders verimliliğini artırmak ikincil olarak da Tavşanlı ilçesinde yer alan diğer spor kulüpleri ile dengeli öğrenci katılım rekabetine katkı sağlamak amacıyla kontenjan dahilinde öğrenci kabul etmesine rağmen, kontenjanlarımız dönemin ilk ayından itibaren dolmaktadır.

Öğrenci Sayılarındaki Değişim - Tablo:1

Öğrencilerimizin Derse Devamlılık Yüzdelerindeki Değişim


Kulübümüzün ilkelerinin başında "Devamlılık" ilkesi gelmektedir. Öğrencilerimizin her koşulda derslere ve antrenmanlara devamlılık sağlamasını bekleriz. Bu doğrultuda da yoklamamızı sürekli alır ve devamsızlık yapan öğrencilerimizi uyarırız.


Aşağıdaki tablodaki birinci satırda, 3 dönem 1 yılı ifade eder. 1 yıl boyunca derslerin tamamına katılım sağlayan öğrenci sayımız %26 artmıştır.


Öğrencilerin Ders Devamlılığı - Tablo:2

Tablonun ikinci ve üçüncü satırında yer alan bilgiler ise kız ve erkek öğrencilerin tam katılımını göstermektedir. Derslerin tamamına katılan kız öğrenci sayısı %60 artarken, erkek öğrencilerde bu oran 2 kişi düşerek -%8 azalmıştır.


Bu tablo (Tablo:2) bizim gurur tablomuzdur çünkü derslere katılım sürekli artmaktadır. Öğrencilerimiz bulaşıcı ve ateşli hastalıklar dışında her zaman derslere katılım göstermektedir. Aşağıda Yiğit KUNT ve Şevval DURMAZ isimli öğrencilerimizi görmektesiniz. Antrenman dışında yaşadıkları kol ve el kırılmalarına rağmen antrenmanlara katılmışlardır. Öğrencilerimize kazandırmak istediğimiz en önemli becerinin sorumluluk duygusu ve becerisi olduğunu sürekli yazmaktayız. Bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz.


Sportif Başarı ve Katılım İstatistiğimiz


Kulübümüz kısa sürede bölgesi başta olmak üzere ulusal çapta kendine önemli bir yer edinmiş ve bir çok müsabakada köklü kulüplerin sporcularını geçmeyi başarmıştır. 2019'un Eylül ayı itibariyle, eğitim gruplarımızın dışında yarışmacı grubumuzu kurduk ve bu gruba dahil olma şartlarını değiştirdik. Aşağıdaki tabloda (Tablo:3 ve Tablo:4) sportif katılım ve başarı istatistiklerimiz yer almaktadır.


Sportif Başarı ve Katılım İstatistiği - Tablo:3

Kütahya'daki iki Karate kulübünden biri olarak, ilimizdeki maç eksiklerini sürekli il dışı maçlara katılarak kapatıyoruz. Tablo:3'te görüldüğü gibi katıldığımız maçların neredeyse tamamı il dışında gerçekleşmektedir. İl içerisinde 2018 yılında 2 maça katılmamıza rağmen 2019 yılında da bu sayı aynı kalmıştır. İlk defa maça katılan sporcu sayımızda %380 artış yaşanmıştır. Tablo'daki tek azalma bölge maçı sayısındadır. Fakat yazının başında belirttiğimiz gibi 2019 yılı 26 Eylül 2019'u ifade eder. Yıl bitimine kadar katılmayı planladığımız 2 bölge maçı daha bulunmaktadır.


Aşağıda yer alan Tablo:4'te ise kazandığımız madalyaların 2018'e kıyaslaması yer almaktadır.

Madalya İstatistiğimiz - Tablo:4

Tavşanlı Karate Okulu olarak, yıl sonunda ve 2020'de istatistiklerimizi tutmaya, kendimizi geliştirmeye ve öğrencilerimize daha fazla katkı sağlayıp davranış değişikliği yaşatmaya devam edeceğiz.

 
bottom of page