Çocuklarımızı ne bekliyor?

21.yüzyılda, kulüplerden kurslara, yaz okullarından tüm okullara her eğitim kurumunun öğrencileri bu yüzyılın gereken becerilerine göre yönlendirmesi gerekmektedir. Tavşanlı Karate Okulu Spor Kulübü Derneği, bünyesindeki öğrencilerinin yeni beceriler kazanarak yeni çağa ayak uydurabilmelerini amaçlamaktadır.

Önce; DİSİPLİN!

Disiplin, bir işi sürekli yapabilmeyi sağlayan iradedir. Günümüzde canı sıkılmayan ve ilk sıkıntı hissettiğinde yaptığı işi bırakıp yeni bir eğlenceye koşan çocuklar ve gençler, geleceklerini nasıl inşa edecekler? Disiplin, Karate-Do eğitiminin özüdür ve TKO'da kazanılmasını hedeflediğimiz birincil beceridir.

Çaba, yetenekten üstündür.

Bizi sosyal medyadan ya da doğrudan birebir olarak takip edenler hiçbir zaman bacaklarını sıfır açmış ya da üst düzey beceri gerektiren bir hareketi yapan bir çocuğun görüntülerini göremez. Biz, yeteneği değil; çabayı önemsiyoruz. Her öğrenci, TKO'daki eğitimi süresince kendini önceki günden daha iyi olmaya adayacak eğitimi almaktadır.

En büyük ödül: SORUMLULUK!

Karate-Do eğitimi, Usta-Çırak ilişkisine dayanır. Kuşak ilerleyen her öğrenci alt seviye kuşaktaki öğrenciye öğrendiklerini öğretmek zorundadır. Yarışmalara giren öğrencilerimiz ise, derece hedeflerini net olarak belirlemeli ve bunun sonucunda o hedefi gerçekleştirmek için gereken bedeli ödemelidir. Antrenmanlarla, günlük yaşamıyla...

Zeki, çevik ve AHLAKLI sporcular!

Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, "Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim!" sözündeki tüm sıfatlara uygun sporcular yetiştirme amacındayız. Özellikle ahlak kurallarımız her şeyden önde gelmektedir. Çünkü, zeki ve çevik olmak ancak ahlaklı olmakla işlev kazanır. 

Antrenman Günleri ve Saatleri

5 Yaş

Pazartesi-Çarşamba

17:00 - 17:50

6-10 Yaş

Pazartesi-Çarşamba-Perşembe

18:00 - 19:00
11-16 Yaş

Pazartesi-Çarşamba-Perşembe

19:00 - 20:00

Bize Yazın