2028 Olimpiyatları yolunda TKO!

"Daha hızlı, daha yüksek, daha güçlü!"

Olimpiyatlar her sporcunun  yarışmak , her antrenörün tecrübe etmek ve her kulübün ülkesine katkı sağlamak istediği en büyük spor organizasyonudur. Ülkemiz 1924 yılından bu yana Olimpiyatlara katılmakta olup toplamda 38 altın, 25 gümüş ve 23 bronz madalya ile toplamda 86 madalya kazanmıştır. 

Hedefimiz; 

2028 Los Angeles Yaz Olimpiyatları'na kulübümüzden en az bir sporcumuzu, ülkemizi temsil etmesi için göndermek ve şanlı bayrağımızı en tepede dalgalandırmaktır!

KARATE OLİMPİYATLARDA!

Mayıs 2016'da Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin Lozan'da yaptığı yönetim kurulu toplantısında alınan karar doğrultusunda Karate olimpiyatlara dahil edilmiştir. Ferdi branşlarda Türkiye'de ve Dünya'da uygulayıcı ve sporcu sayısının ilk 5'lerde yer almasına rağmen uzun yıllar olimpiyatlarda yer alamayan Karate sporu, 2020 Tokyo olimpiyatları ile birlilkte ilk olimpiyat tecrübesini yaşayacak!

İLK MÜCADELE TOKYO'DA!

Tüm dünya çapında 8 kategoride seçilen Karate sporcuları ilk olimpik mücadelesini 2020'de Tokyo'da verecek. Karate'nin doğduğu ve yayıldığı ülke olan Japonya'da ilk olimpik mücadelenin olması oldukça ilgi çekici. Türk Karate Milli Takımı, şuan bu mücadelenin içerisinde yer almaktadır. 2 yıl sürecek puan toplama sürecinden sonra tüm dünya çağında 8 kategoriden ilk 8'e giren sporcular Tokyo'da olimpiyat madalyası için yarışacak.

Vizyon

2028

NEDEN 2028?

Olimpiyatlarda yarışan sporcular, sadece olimpiyatlarda yarışabilmeleri için en az 10.000 saat ZORLAYICI antrenman yapmış olmaları gerekir. Bir Karate sporcusunun temel eğitim, gelişme ve elit sporcu dönemleri göz önüne alındığında Tavşanlı Karate Okulu olarak ilk olimpiyat hedefimiz 2028 yılı olarak belirlenmiştir. Hedefimiz, 2028 yılında Los Angeles'ta yapılacak olan olimpiyatlarda, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinden çıkan TKO'lu bir sporcumuzun ülkemize en az bir madalya kazandırmasıdır.

STRATEJİMİZ

2019 - 2021

Öğrenme ve Keşfetme

  • Sporcular Karate-Do mücadele sanatı ve sportif becerileri konusunda kendilerini geliştirecek becerileri ve bilgileri kazanırlar.

  • Süreçte girdikleri maçlar, eğitimlerinin ve kişisel mücadelelerindeki keşiflerinin bir parçasıdır.

2022 - 2026

Sonuç İzleme ve Gelişim

  • Sporcu aktif olarak maçlara girer. Ülke içinde ve yurtdışında performansını gözlemler. 

  • Milli takıma girme hedefiyle birlikte ulusal ve uluslararası tanınırlığını sürdürür.

2027- 2028

Olimpik Mücadele

  • 2028 Olimpiyat kotası için puan toplayacağı maçlara girer. 

  • Elit sporcu seviyesinde antrenman yapar ve performansını sürdürür.

* Stratejimiz içerisinde yer alan "Antrenman Planlaması", "Mali Süreçler", "Maç Planması" maddelerini sadece Vİzyon 2028 işbirlikçilerimizle paylaşmaktayız.

Dünya Şampiyonu Antrenörümüz

Türk Karate tarihinin ilk Kata Dünya Şampiyonu!

Mustafa Oğulcan Alımcı

1999 yılında, İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki Güner Spor Kulübü'nde, Haydar Güner Sensei ile Karate hayatına başlayan Mustafa Oğulcan Alımcı, 2006 senesinde Yıldızlar kategorisinde Milli takıma girmiştir. Sayısız İstanbul  ve bölge şampiyonluklarının yanı sıra 6 Türkiye Şampiyonluğu, 6 Balkan Şampiyonluğu, 3 Avrupa üçüncülüğü, biri Dünya Kupası olmak üzere iki Dünya Şampiyonluğu bulunan Mustafa Oğulcan Alımcı, 2015 senesinde Kütahya Tavşanlı'da öğretmenliğe başlamıştır. 2017 Eylül itibariyle "Tavşanlı Karate Okulu Spor Kulübü" hayata geçmiş ve antrenörlük kariyerini sürdürmenin yanı sıra müzisyen ve yazarıdır.

10 yıllık bir yolculuk...

Sonuç ne olursa olsun, kazanan ay yıldız olacak...

Antrenman Günleri ve Saatleri

5 Yaş

Pazartesi-Çarşamba

17:00 - 17:50

6-10 Yaş

Pazartesi-Çarşamba-Perşembe

18:00 - 19:00
11-16 Yaş

Pazartesi-Çarşamba-Perşembe

19:00 - 20:00

Bize Yazın