top of page

MİLLİ TAKIMDAYIZ!

Nisan ayı kulübümüzün başarılarına yenilerini eklediği ve toplamda yirmi dördüncü Türkiye madalyamızı aldığımız ve milli takıma girdiğimiz bir ay oldu.

Peki sırasıyla Nisan ayında neler yaşandı?


TÜRKİYE MİNİKLER VE YILDIZLAR KARATE ŞAMPİYONASI VE MİLLİ TAKIM SEÇMESİ


19-24 Nisan 2022 Tarihleri arasında, Sivas'ta düzenlenen ve milli takım seçmesi niteliği taşıyan Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası'na 10 kategoride 14 sporcumuzla katıldık.


Yarışmanın ilk günü 2015-2010 arası doğumlu Kata kategorisinde yarışan sporcularımız Tatami'ye çıktılar.Tuna ÖZHAN


Tuna, 2015 doğumlu erkek ferdi Kata kategorisinde Türkiye ikincisi olarak ilk madalyamızı kazandı.

Meryem Gökçe TANHANGökçe, 2014 doğumlu kız ferdi Kata kategorisinde yarıştı. İlk iki eleme turunda zorlansa da yarı finalde grubundan birinci çıkarak adını finale yazdırdı ve finalde üstün performansıyla Türkiye Şampiyonu oldu. Gökçe'nin bu derecesi ona milli takımın kapılarını açtı.


İsmail Ege ÖZHANEge, 2011 doğumlu erkek ferdi Kata kategorisinde yarıştı. Oldukça iyi bir performans gösteren Ege beklenmedik bir şekilde ilk turu geçemeyerek yarışmada elendi ve madalya şansını kaybetti.


Yüsra BOZBEYYüsra, ilk turdan itibaren rakiplerine fark atarak finale çıktı ve finalde de aynı üst düzey performansıyla 2011 doğumlu kız ferdi Kata Türkiye şampiyonu olarak milli takıma girmeyi başardı.


Emine Naz İLHANEmine Naz, 2011 doğumlu kız ferdi Kata kategorisinde yarıştı. Başarılı bir performans gösterse de aldığı puan üst turlara yükselmesine yetmedi.


Hilal KURNAZHilal de 2011 doğumlu kız ferdi Kata kategorisinde yarıştı. Her turdan birinci olarak çıktı ve yarı finalde ikinci olarak üçüncülük maçlarına kaldı. Rakibinden çok daha üstün olmasına rağmen Kata'da yaptığı teknik hata sebebiyle Türkiye beşincisi olarak yarışmaya veda etti.


İrem SARGINİrem, 2010 doğumlu kız feri Kata kategorisinde mücadele etti. Eleme turlarında aldığı puanlarla yarı finale çıkan İrem, yarı finaldeki puanıyla derece şansını kaçırdı fakat şuana kadar girdiği maçlardaki en iyi performansını bu maçta kaydetti.


Nimet Berra KARAKUZUBerra, 2010 doğumlu kız ferdi Kata kategorisinde yarıştı. İlk turu en yakın rakibine fark atarak geçen Berra ikinci turda denge hatası nedeniyle grubundan çıkamadı ve yarışmaya veda etti.


Elizan SAĞLAMElizan, ilk turdan başlayarak finale kadar en yakın rakibine fark atarak finale yükseldi. Finalde az bir puan farklı yenilerek Türkiye ikinci oldu ve milli takımı garantiledi.


Yarışmanın ikinci günü yani 20 Nisan 2022 Çarşamba günü ise Tatami'ye 2009 doğumlular ve takım katalar çıktılar.


Beril Nil YÜKSEKNil, yıldız kız ferdi Kata kategorisinde yarıştı ve ilk turdan itibaren izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Yarı finalde çok az bir puan farkla finali kaçırdı fakat üçüncülük maçında farkla Türkiye üçüncüsü olarak milli takıma girmeyi başardı.


Elif Naz AKDEMİRElif Naz, yıldız kız ferdi Kata kategorisinde yarıştı ve yarı finale kadar başarılı performansıyla ilerledi fakat yarı finalde aldığı puan madalya maçına çıkmaya yetmedi.


Asiye Irmak ATILGANAsiye, yıldız kız ferdi Kata kategorisinde yarıştı. Sadece ikinci turda yaşadığı hafif bir denge kaybı sebebiyle grundan ikinci olarak yarı finale çıktı. Yarı finaldeki performansıyla adını finale yazdırdı ve finalde de puan üstünlüğü ile TÜRKİYE ŞAMPİYONU olarak milli takıma girdi.


2011-2012 Doğumlu Kız Takım KataEmine Naz İLHAN, Yüsra BOZBEY ve Hilal KURNAZ'dan oluşan takım katamız her turda birinci olarak finale çıktı ve finalde de puan üstünlüğü ile TÜRKİYE ŞAMPİYONU olarak milli takıma girdiler.


2009-2010 Doğumlu Kız A Takım KataAsiye Irmak ATILGAN, Elif Naz AKDEMİR ve Beril Nil YÜKSEK'ten oluşan Yıldız Kız A Takım Katamız favori takım olmasına ve ilk turda rakiplerinden kat be kat iyi performans göstermelerine rağmen Kata adı hatasından dolayı diskalifiye edildiler ve madalya şanslarını kaybettiler...


2009-2010 Doğumlu Kız B Takım KataNimet Berra KARAKUZU, Elizan SAĞLAM ve İrem SARGIN'dan oluşan Yıldız Kız B Takım Katamız, yarı finalde çok az bir puan farkla finali kaçırdılar ve üçüncülük maçında önceki yıllarda Türkiye Şampiyonu olan takımı eleyerek Türkiye üçüncüsü oldular.


23 Nisan 2022 Cumartesi günü Tatami'ye Serra ve Yiğit çıktılar. Bu sefer sporcularımız Kumite kategorisinde yarıştılar.


Fatma Serra ÖZTÜRKSerra, Yıldız Kız +54 KG Kumite kategorisinde yarıştı. İlk turunda elinden gelen performansı göstermesine rağmen yenildi ve madalya şansını kaybetti.


Yiğit KUNTYiğit, ilk turdan itibaren zorlu rakipleri eledi. Çeyrek finalde son saniyede verdiği puanla elendi. Üçüncülük maçlarının ilkini kazanan Yiğit, madalya maçında yenilerek yarışmaya veda etti.


GENEL KLASMANDA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDUK!


58 İl, 316 kulüpten 2600'e yakın sporcunun katıldığı bu önemli müsabakada kulüp olarak Türkiye ikincisi olduk.


OKULSPORLARINDA 3 TÜRKİYE DERECESİ DAHA!


28-29 Nisan 2022 Tarihlerinde, Manavgat’ta düzenlenen Okul Sporları Küçükler ve Yıldızlar Karate Türkiye Finalleri’nde sporcularımız okullarını temsil ettiler.


İlk gün Yıldız Erkekler 56 Kg Kumite kategorisinde sporcumuz Yiğit KUNT, zorlu rakiplerini eleyerek TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldu.İkinci gün kızlarımız Tatamide’ydi. Küçükler Alt Yaş Kız Kata kategorisinde yarışan sporcumuz Yüsra BOZBEY Türkiye ikincisi oldu. Küçükler Üst Yaş Kız Kata’da sporcumuz Elizan SAĞLAM ise yarışmayı Türkiye Üçüncülüğü ile tamamladı.Sporcumuz Asiye Irmak ATILGAN, başarılı bir performans sergilese de bu maçta kürsüde yer alamadı.


Bu derecelerle beraber 2022 yılı içerisinde takımımız 8’i birincilik olmak üzere 17 Türkiye madalyası kazanmıştır.


Dahası da gelecek.
Comments


bottom of page