top of page

Beril Nil Yüksek Milli Takımda!

TÜRKİYE ÜMİT, GENÇ VE U21 KARATE ŞAMPİYONASI


1-6 Kasım 2023 Tarihleri arasında Balıkesir Karesi Şehit Turgut Solak Spor Salonu’nda düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve U21 Karate Şampiyonası’na, Tavşanlı Belediyesi Spor Kulübüne bağlı 8 sporcumla katılım gösterdik.


Yarışma, Avrupa Şampiyonası seçmesi niteliği taşıdığından oldukça önemli bir müsabakaydı.


Tavşanlı’da Karate branşını başlattığım 2018’den bu yana Ümit, Genç ve U21 kategorilerinde 5 Türkiye Şampiyonasına katıldık. Bu müsabakalarda çokça yarı final, üçüncülük finali, milli takım ön elemeleri görsek de bir türlü madalya şansı bulamamıştık.


Bu yıl, Tavşanlı Karatesinin 6. yılı henüz dolmamışken Ümit kategorisindeki ilk madalyayı öğrencim Beril Nil YÜKSEK ile almayı başardık. Nil, Ümit Kadın Ferdi Kata’da Türkiye üçüncüsü oldu. Bu başarısıyla bir ilk olmasının yanı sıra milli takıma girerek Balkan şampiyonasına gitmeye hak kazandı.


Nil’in bu başarısı çok önemli ancak performansıyla en az madalya almış kadar beni gururlandıran öğrencilerim de var. Asiye’nin, Elif Naz’ın, Yiğit’in, Serra’nın, Zümra’nın, Zeliha’nın ve İremsu’nun mücadeleleriyle gurur duydum. Hepsi benim için ayrı bir değer ve gururdu. Ayrıca Fatma hocamın ve Sıla’nın varlığı desteği her an güç verdi.


Bu maç süreci hayatım en zor en kötü haftalarından birine denk geldi. Bir dostumun vefat haberi üzerine çok yoğun duygularla geçirdiğim bir haftaydı… Ama aynı zamanda ailemin, dostlarımın, öğrencilerimin ve velilerimin sonsuz ve içten desteğini de daha açık ve net gördüğüm bir haftaydı.


Sporcularımdan çok daha fazlasını bekliyordum tabi. Daha iyi sonuçlar olabilirdi. Ancak aldığımız bu madalya bize yeni ve daha büyük başarıların kapısını açtı. Bundan sonra göreceksiniz ki bizler bu kategorilerin Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında da başarılı olacağız.


Milli takıma seçilen sporcuları ve seçilmesinde büyük emeği olan tüm hocalarımızı tebrik ediyorum.


Sporcularıma, ailelerine ve bizlere destek olan herkese yürekten teşekkür ediyorum.

Comentários


bottom of page