top of page

2 TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ KAZANDIK!

28 Mart - 1 Nisan 2021 Tarihlerinde Yalova'nın 90.Yıl Spor Salonu'nda düzenlenen Türkiye Kulüplerarası Takım Karate Şampiyonası'na Minik-2 ve Yıldız Kız Kata takımlarımızla katıldık.


Yarışmamız 28 Mart 2021 tarihindeydi. Tatami'ye ilk olarak Nimet Berra KARAKUZU, Elizan SAĞLAM ve İrem SARGIN'ndan oluşan Minik-2 yani 10-11 yaş kız Kata takımımız çıktı. Oldukça iyi rakiplerimizin grupların hepsinde birinci olduk ve finale çıktık. Fakat finali kaybederek Türkiye ikincisi olduk.Günün öğle saatlerinde Elif Naz AKDEMİR, Beril Nil YÜKSEK ve Asiye Irmak ATILGAN'dan oluşan Yıldız kız Kata takımımız Tatamiye çıktı. İlk grubumuzdan birinci, ikinci grubumuzdan üçüncü ve yarı final grubundan da birinci olarak tur atlayıp finale çıktık. Finalde az bir puan kaybıyla maçı kaybederek Türkiye ikincisi olduk.Elde ettiğimiz bu başarı, Kütahya Karatesinde bir ilk. Kata dalındaki ilk Türkiye derecelerini kulübümüz elde etti. Ayrıca bu derecelerle birlikte kulübümüzdeki Türkiye derecesine sahip sporcu sayımız 8'e yükseldi.


Bu başarının altında, salgın sürecinde evde yaptığımız antrenmanlardan salonumuzda tedbirler doğrultusunda yaptığımız antrenmanlar var. Doğru ve çok çalışmanın sonucunu almak bizleri çok mutlu etti.


Sporcularımızı yürekten kutluyoruz ve daha büyük başarılar için hiç hız kesmeden çalışıyoruz.

Comments


bottom of page